Ultrazvuk

SonodermSONODERM® 2000 Face
SONODERM® 2000 Body
SONODERM® 2000 Face & Body

Účel a oblasti ošetrenia prístrojom

Sonoderm®2000 je prístroj vytvorený tak, aby spĺňal dnešné požiadavky kladené na ošetrenie ultrazvukom. Vytvára ultrazvuk v kontinuálnom, alebo pulznom móde s intenzitou do 2W/cm2. Vďaka nepretržitému monitorovaniu dávky (CDM®) dostáva pacient celú dávku korešpondujúcu s nastaveným trvaním ošetrenia.

Keďže je možné vybrať si spomedzi 14 vopred nastavených programov (6 programov na ošetrenie tváre a 8 programov na ošetrenie tela), parametre najčastejšie využívaných programov ošetrenia netreba zdĺhavo nastavovať. Existuje však aj možnosť ručného nastavenia programov (programy 6 a 14) pri použití oboch rukovätí a terapeut môže do pamäte prístroja uložiť aj svoj vlastný program a opätovne ho použiť neskôr.

Prístroj je vybavený veľkým podsvieteným displejom z tekutých kryštálov – nastavenie a kontrola programov a požadovaných parametrov (dĺžka trvania ošetrenia, modulácia, výkon) je teda naozaj jednoduchá. Panel s ovládacími tlačidlami pokrytý fóliou prepožičiava prístroju moderný vzhľad a jednoducho sa čistí.

Použitie v kozmetických salónoch:

  • vstrebávanie aktívnych zložiek
  • ošetrenie vrások
  • ošetrenie akné
  • ošetrenie jaziev
  • ošetrenie celulitídy
  • mobilizácia tuku
  • masáž na uvoľnenie svalov

Uplatnenie v dermatológii:

  • aplikácia liečiv
  • ošetrenie keloidov
  • ošetrenie sklerodermie

Vpravovanie aktívnych zložiek a masáž na bunkovej úrovni

Ultrazvuk preniká do tkanív do hĺbky niekoľkých milimetrov, kde sa prejavujú jeho účinky: krvné cievy sa rozšíria, zrýchli sa metabolizmus, zlepší sa priepustnosť bunkovej membrány, zrýchli sa tok lymfy a ustúpi zápal. Tieto priaznivé účinky je možné využiť aj pri kozmetických ošetreniach. Vpravovanie rôznych aktívnych zložiek do pleti ultrazvukom pripomína ionoforézu. Skúsenosti dokázali, že stupeň vstrebávania zložiek rozpustných v tukoch alebo obsiahnutých v lipozómoch sa vďaka ultrazvuku znásobuje.

Kontrola kontaktu (CDM® Continuous Dose Monitoring – nepretržité monitorovanie dávky)

Počas ošetrenia ultrazvukom dochádza ku kontaktu medzi rukoväťou a pokožkou, prostredníctvom ktorého dochádza k nepretržitému prenosu vĺn. Tento prenos uľahčuje tiež kontaktná látka. Nový prístroj Sonoderm®2000 je vybavený počítačovým monitorovacím zariadením, ktoré pípaním upozorňuje na prerušenie kontaktu alebo nedostatočný prenos oscilácií ultrazvuku substanciou aplikovanou medzi rukoväť a pokožku. Pri našich najnovších modeloch využívame najmodernejšiu verziu overenej CDM® automatiky so sedemročnou tradíciou. Dômyselné technické riešenie CDM®-II opatrne monitoruje kontakt medzi pokožkou a rukoväťou a v prípade potreby zníži výkon, čím rukoväť chráni. Zvukový signál zaznieva však iba v prípade kontinuálneho zlyhania kontaktu (trvajúceho niekoľko sekúnd), aby sa predišlo obťažovaniu pacienta.

Kontinuálny a pulzný mód

Vďaka silnému tepelnému účinku kontinuálny ultrazvuk zahrieva tkanivá a rozširuje krvné cievy, čím zrýchľuje metabolizmus. Tento účinok však môže pri určitých kozmetických ošetreniach predstavovať nevýhodu, napr. pri ošetrení citlivej pokožky so sklonom k prejavom rosacey. Takisto nie je potrebné zahriať vrchnú vrstvu pokožky, ak si želáme ošetriť hlbšie položené vrstvy vysokým výkonom, napríklad pri ošetrovaní pokožky trpiacej celulitídou. V prípade, že vyžarovanie ultrazvuku nie je nepretržité, ale periodicky prerušované, t.j. prebieha v impulzoch, tepelný účinok sa zvyšuje a chemické a mechanické (masážne) účinky ultrazvuku sa zvýraznia. Nový prístroj Sonoderm®2000 ponúka možnosť ošetrenia v pulznom móde s možnosťou výberu rozsahu od 10% do 100%.

Nová rukoväť

Dizajn novej rukoväte zabezpečuje lepšiu ochranu srdca prístroja – kryštálu kremeňa, ktorý spôsobuje oscilácie, čím ho chráni pred mechanickými vplyvmi. Časť rukoväte, ktorá sa dotýka pokožky, je vyrobená zo zliatiny bez obsahu niklu, aby sa zabránilo prenikaniu alergizujúcich kovových iónov do pokožky.

Ošetrenia tváre a tela

Menšia rukoväť (s plochou: 2 cm2) je určená na ošetrenie tváre, zatiaľ čo väčšia rukoväť (s plochou: 5 cm2) bola vytvorená za účelom ošetrovania pokožky tela. Väčšia veľkosť rukoväte predstavuje zároveň vyšší celkový výkon a malá rukoväť sa na druhej strane omnoho lepšie prispôsobí tvaru tváre. Základná cena nového prístroja Sonoderm®2000 zahŕňa len jednu rukoväť, no druhú rukoväť inej veľkosti, ktorú je možné dokúpiť, môžete k prístroju zapojiť bez akýchkoľvek úprav. Pri používaní prístroja je možné využívať obe rukoväte. Malá rukoväť ponúka 6 programov na ošetrenie tváre a väčšiu rukoväť je možné použiť pri 8 programoch na ošetrenie tela. Prístroj automaticky nastaví hodnoty (výkon, modulácia, dĺžka ošetrenia) považované za najvhodnejšie na ošetrenie daného problému, užívateľ prístroja teda nastavovaním týchto parametrov nemusí zbytočne strácať čas.

Manuálne nastavenie

Programy ošetrenia je možné ľubovoľne upravovať, v rámci čoho môžete ukladať individuálne nastavené hodnoty ošetrenia a použiť ich neskôr.

Kalkulátor reálneho času ošetrenia

Vďaka automatickému monitorovaniu kontaktu prístroj odmeriava iba čas, ktorý bol skutočne využitý na ošetrenie. Toto moderné technické riešenie zaručuje presné dávkovanie požadovaného množstva.